7 ترفند جهت افزایش رتبه و بازدید در گوگل

آیا هنوز هم عناوین مطالب در افزایش رتبه و بازدید در گوگل مهم هستند؟ برخی ممکن است با قاطعیت به این سوال پاسخ مثبت دهند! براساس نتایج تحقیقات وب سایت MOZ برچسب عنوان سئو در گذشته دارای اهمیت بسیاری بوده اما به مرور زمان و به ویژه در سال‌های اخیر، از میزان اهمیت این برچسب کاسته شده است. این مطالعات نشان می‌دهد که وب سایت‌هایی که تغییراتی را در برچسب عنوان سئو اعمال کردند، شاهد افزایش چشمگیری در رتبه‌بندی خود بوده‌اند!

نکته‌ای که اغلب در مورد برچسب عناوین سئو فراموش می‌شود، این است که اگر این برچسب‌ها به درستی انتخاب شوند، برای وب سایت شما بازدید و تعداد قابل توجهی کلیک به همراه دارند و می‌توانند نرخ کلیک وب سایت شما را بالا ببرند.

ترافیکی که وب سایت شما از طریق کلیک دریافت می‌کند، در شرایط خاصی می‌تواند سبب افزایش رتبه و بازدید در گوگل نیز شود. بنابراین، از این طریق می‌توانید هم از مزایای کلیک و ترافیک بهره‌مند شوید و هم رتبه خود را بالا ببرید. مواردی که در ادامه به عنوان روش‌های افزایش رتبه و بازدید در گوگل معرفی می‌کنیم، بهتر است در برچسب‌های عنوان سئوی وب سایت خود استفاده نمایید. ممکن است همه‌ی این موارد برای وب سایت شما عملی نباشد و تنها برخی از آنها به کمکتان بیاید.

فراموش نکنید که سئو، نتیجه‌ی استفاده از قوانین در بهترین حالت است؛ اما اگر آزمون و خطا کنید و روش‌های متفاوت را بیازمایید، احتمال بدست آوردن نتایج صحیح برای وب سایتتان بیشتر است. توصیه می‌شود برخی از موارد زیر را امتحان کنید تا در استفاده از برچسب‌های عنوان سئو به شما ایده دهند.

1- استفاده از اعداد در عنوان سئو

اگر از اعداد و ارقام در عنوان سئوی مطالب سایت استفاده شود، می‌توانند تاثیر بسزایی در نرخ کلیک یک وب سایت داشته باشند. برای مثال: 5 روش برای جذب نیروی ماهر؛ "10 ترفند بالا بردن رتبه سایت".

هنگام جستجو در عناوین سئو، مغز کاربر به دنبال شاخص‌ها می‌گردد و در این مورد، اعداد و ارقام، یک شاخص به حساب می‌آیند که ذهن، با آنها آشنایی دارد و احتمال کلیک بر روی عناوینی که به همراه عدد ذکر شوند، بالا می‌رود.

2- استفاده از تاریخ در عناوین سئوی وب سایت

شما می‌توانید در عناوین خود از ماه یا تاریخ یک سال خاص استفاده کنید؛ برای نمونه، ترندهای طراحی سایت در سال 2019.

نکته اینجاست که اگر برای پیدا کردن کلمات کلیدی از ابزارهایی مانند Keyword Explorer ،Google AdWords یا SEMrush استفاده می‌کنید، باید در هنگام سرچ، تاریخ را یک سال قبل جستجو کنید. برای نمونه: ترندهای طراحی سایت در سال 2018. زیرا نسبت به سال جدید هنوز اطلاعات کاملی در دسترس نیست و باید بر طبق مثال، ترندهای طراحی سایت در سال 2018 سرچ شود.

اگر از نرم افزار وردپرس و پلاگین سئو (Yoast SEO) استفاده می‌کنید، می‌توانید تاریخ عناوین را به صورت خودکار، در بازه سالانه یا ماهانه تغییر دهید. این ترفند، برای برخی از کلمات کلیدی به خوبی عمل می‌کنند و می‌تواند نرخ کلیک را بالا ببرد.

3- طول عناوین سئو

این موضوع یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات است که در سئو همواره مطرح بوده است. در هنگام جستجو، غالبا با دو نوع عنوان سئو روبرو می‌شویم؛ عناوینی بسیار کوتاه و تک سلابی یا عناوین بسیار طولانی تر از حد معمول که فقط می‌خواهند تمام کلمات کلیدی را در خود جای دهند. در بسیاری از موارد، هر دو عنوان سئو مورد قبول هستند اما مشکلاتی نیز دارند؛ عناوین تک سیلابی، بسیار عمومیت دارند و ممکن است مفهوم و معنای مدنظر شما را به خوبی منتقل نکند. عناوین بسیار طویل هم بسیار خاص هستند و به علت نداشتن مشابه، بررسی میزان رقابت را برای موتور جستجوی گوگل سخت می‌کند.

اخیرا وب سایت Etsy، هزاران آدرس (URL) را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که همگی این وب سایت ها، عناوین سئوی خود را به صورت کوتاه شده نوشته‌اند؛ زیرا عناوین طولانی نتیجه‌ای برایشان نخواهد داشت. استدلال این وب سایت ها از کوتاه شدن عناوینشان این بود که چنین عناوینی، باعث شده تا وب سایتشان شاهد افزایش رتبه و بازدید در گوگل باشد.

بنابراین، عناوین سئوی سایت خود را کوتاه بنویسید اما نه زیاد کوتاه که با مشکلات دیگری روبرو شوید.

در همین راستا، می‌بایست طول عنوان سئوی هر صفحه از سایت خود را بین 50 تا 60 کاراکتر انتخاب کنید (در بهترین حالت این رقم بدست آمده و بهتر است همین مسیر را ادامه دهید).

اگر قصد دارید از عناوین کوتاه و تاثیرگذار استفاده کنید، پس باید عبارات یا کلماتی را در عناوین خود به‌کار ببرید که برای وب سایت شما دارای اهمیت بالاتری هستند و میزان جستجوی این کلمات نسبت به سایرین، بیشتر است. در سرچ کنسول یا گوگل آنالیتیک، می‌توانید کلماتی که کاربران جستجو کردند را مشاهده کنید؛ ممکن است برخی از آنها تک سلابی باشند یا مفهومی بسیار عمومی را دربر بگیرند؛ بنابراین، سعی کنید از آن کلمات، به صورت ترکیبی و در قالب عبارات مرتبط استفاده نمایید. بدین ترتیب، تا حد زیادی می‌توانید در جهت افزایش رتبه و بازدید در گوگل تاثیرگذار باشید.

4- استفاده از کلمات مترادف یا هم‌خانواده در عناوین سئو

هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی مناسب با کسب و کارتان را پیدا می‌کنید، باید درنظر داشته باشید که ممکن است کاربران اینترنتی، این مفاهیم یا عبارات را با کلمات مشابه جستجو کنند. برای نمونه: "تالیف متن برای وب سایت" کلمه‌ای است که به عنوان عبارت کلیدی برای یک مطلب انتخاب کردید؛ اما ممکن است کاربران، کلماتی همچون "تولید محتوای سایت چیست؟"، "تولید محتوا برای سایت"، "چگونه تولید محتوا کنیم" و ... را جستجو کرده باشند؛ بنابراین، بهتر این است که علاوه بر کلمه مدنظرتان، از چنین عباراتی در عنوان سئو استفاده نمایید، به گونه‌ای که طول عنوان سئو از 50 تا 60 کاراکتر تجاوز نکند.

نرم افزار آنلاین SERPs در همین راستا می‌تواند به شما کمک کند تا کلمات مترادف و هم‌خانواده را بیابید.

5- استفاده از افعال تاثیرگذار در عناوین سئو

سعی کنید در عناوین سئوی سایت خود از افعالی مانند دانلود، خرید، آموزش، جستجو و ... استفاده کنید. این افعال ممکن است به صورت مستقیم جستجو نشوند، اما به محض مشاهده‌ی آنها در نتایج جستجوی کاربر، امکان کلیک بر روی وب سایت شما را افزایش داده و در نهایت، راهی فرعی برای بالا بردن رتبه سایت خواهد بود.

6- استفاده از نتایج سرچ کنسول

گاهی اوقات ممکن است مشاهده کرده باشید که شما بر روی کلماتی خاص فعالیت می‌کنید اما در نهایت ورودی وب سایت شما از طریق کلمات دیگری است. در این حالت افراد از عبارات مشابهی که در جستجوی گوگل به ایشان پیشنهاد می‌شود، استفاده می‌کنند. بنابراین، اگر شما بر روی کلمه "دیجیتال مارکتینگ" کار می‌کنید، به کنسول جستجوی گوگل سر بزنید و ببینید که در هنگام سرچ این عبارت، چه پیشنهادات دیگری را ارائه می‌دهد و از همان کلمات یا عبارات در عناوین سئوی خود در جهت بالا بردن رتبه سایت استفاده کنید.

7- استفاده از جملات سوالی در عنوان سئوی سایت

استفاده از جملات یا عباراتی که به صورت سوالی پرسیده می‌شوند، می‌توانند تاثیر شگرفی در افزایش رتبه و بازدید در گوگل داشته باشند. برای مثال: "آیا می‌دانید پروانه‌ها به کجا مهاجرت می‌کنند؟" می‌تواند عنوان خوبی با کلمه کلیدی "مهاجرت پروانه‌ها" باشد. استفاده از کلمات کلیدی به صورت سوالی، کنجکاوی کاربر را برمی‌انگیرد و چه بسا که در بالا بردن رتبه سایت شما نیز تاثیرگذار باشد.

 

ترفندهای ارائه شده از طرف وب سایت MOZ است و می‌توانند تاثیرات چشم‌گیری در افزایش رتبه و بازدید در گوگل و دریافت ترافیک بیشتر از موتور جستجوی گوگل داشته باشند.

News source

2 August 2020 - 13:08

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score