همه چیز درباره تولید محتوای پزشکی

ما در عصر تکنولوژی زندگی می‌کنیم؛ دیگر کمتر کسی برای خرید پوشاک، انتخاب حلقه ازدواج، تعیین نام فرزند، انتخاب مدل خودرو و هر چیزی که فکرش را کنید به بازارها و فروشگاه‌ها مراجعه می‌کند. اینترنت به اولین مرجع برای هر کاری تبدیل شده است. روزانه بیش از یک میلیارد نفر به حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی وارد می‌شوند، از طریق پیام‌رسان‌های مختلف ارتباطات خود را انجام می‌دهند، در کسری از ثانیه صدها صفحه کتاب را می‌توانند دانلود کنند و در نهایت، به زندگی در دهکده جهانی خو بگیرند.

در این فضای پهناور عرضه و تقاضا، هر روز میلیون‌ها نفر به دنبال کالاها، اسامی، افراد و... در اینترنت به جستجو می‌پردازند؛ اما این افراد تنها به دلیل یافتن کالا یا خدمات موردنظرشان خود دست به جیب نمی‌شوند، بلکه این محتوای وبسایت است که می‌تواند مراجعه‌کننده به سایت را برای این موضوع مجاب کند. محتوای وبسایت می‌تواند شما را در رقابت تنگاتنگ میان میلیونها سایت رقیب، برنده کرده و کاربران اینترنت را به سایت شما بکشاند. این همان چیزی که است که به آن بازاریابی محتوا می‌گوییم.

در میان تمام محتواهایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، تولید محتوای پزشکی و تولید محتوا برای پزشکان از اهمیت خاصی برخوردار است؛ چرا که محتوای وب‌سایت پزشکان و به طور کلی، تولید محتوای سلامت محور، با چالش‌ها و دشواری‌هایی همراه است.

پیش از تولید محتوا برای پزشکان، باید بدانیم که مخاطب محتوای وب سایت را بیماران و یا افرادی تشکیل می‌دهند که به خدمات پزشکی نیاز دارند.

به همین سبب، نیاز است تا علاوه بر محتوای سئو شده، اصول تولید محتوای پزشکی و تولید محتوا سلامت را نیز رعایت کرد. اصولی همچون:

 • دقت در موضوع و ارائه اطلاعات درست و علمی
 • محتوای سئو شده به نحوی که در موتورهای جستجو پس از مدتی به صفحات نخست گوگل بیاید.
 • تعداد کلمات مناسب با موضوع
 • پیش‌بینی سوالات مخاطبان و ارائه اطلاعاتی کامل برای آن‌ها
 • همه‌گیر بودن به نحوی که مخاطبان با هر سطح از دانش متوجه موضوع شوند و...

محتوای وب سایت، همه آن‌چه که در چنته دارید!

شاید تصور کنید که اگر از قالبی زیبا برای سایتتان استفاده کنید، می‌توانید کاربران را مجاب نمایید تا از خدمات شما استفاده کنند؛ اما متاسفانه اینگونه نیست.

این روزها کاربران هوشمندتر از هر زمانی هستند و می‌توانند وب‌سایت‌هایی را که تنها با استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل و یا بک‌لینک‌های غیر واقعی به صفحه اول گوگل آمده‌اند، تشخیص دهند.

به همین سبب، نیاز است تا محتواهای مناسب و درخور موضوع در سایت داشته باشید. همچنین، می‌توانید با مشاوره گرفتن از شرکت‌هایی که سفارش تولید محتوا و طراحی سایت انجام می‌دهند، با ساخت تقویم محتوایی برای سایت خود، به انتشار محتوای سئو شده بپردازید.

برای این موضوع شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا به راحتی می‌توانند به شما کمک کنند تا در تولید محتوا سلامت موفق باشید.

تولید محتوای پزشکی با حساسیت‌های دوچندانی روبه‌رو است؛ چرا که نیاز است علاوه بر توجه به اصول محتوای سئو شده، بازاریابی محتوا، تصاویر مناسب و...، به اطلاعات دقیق پزشکی دسترسی داشت و بتوان آن‌ها را به شکلی آسان و قابل فهم برای تمامی افراد ارائه نمود.

در کنار تمامی این مطالب باید محدودیت استفاده از کلمات را هم به عنوان یکی دیگر از دشواری‌های تولید محتوا برای پزشکان اضافه کرد.

چگونگی تولید محتوا برای پزشکان

همانطور که پیشتر گفته شد، تولید محتوای پزشکی از حساسیت‌ بالایی برخوردار است. برای تولید محتوا سلامت، نیاز است تا در ابتدا نوع سایت و محتوای وب سایت خود را بررسی کنید.

بررسی نوع محتوای وب سایت به شما کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی محتوایی را که نیاز دارید، راحت‌تر بیابید. برای تولید محتوای پزشکی، آن‌هم محتوای سئو شده، نیاز است تا سیاست محتوای وب‌سایت خود را تعیین کنید.

برای این‌کار می‌توانید از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا که در زمینه تولید محتوا سلامت فعال هستند، کمک بگیرید؛ اما برای یک راهنمایی اولیه، شما به دو دسته محتوای سئو شده که در ساخت تقویم محتوایی شما باید لحاظ شود، نیاز دارید.

این دو دسته محتوای وب سایت در ادامه شرح داده شده است:

تولید محتوای پزشکی در راستای جذب مخاطب

تولید محتوا برای پزشکان باید به زبان همه‌گیر باشد؛ به طوریکه هر مخاطب با هر سطح دانشی متوجه موضوع شود.

زمانی که از تولید محتوای پزشکی در راستای جذب مخاطب صحبت می‌کنیم، منظور این نیست که محتوای وب سایت شما نباید محتوای سئو شده باشد و یا نیازی نیست تا از دانش بازاریابی محتوا استفاده کنید؛ بلکه به این معناست که با استفاده از دانش پزشکی، اطلاعات کاملی را گردآوری و به ساده‌ترین زبان ممکن تبدیل کرده و خروجی را به بهترین شکل با ابزارهایی همچون تصاویر و طراحی زیبای قالب سایت بیارایید تا مخاطب را جذب سایت خود کنید.

شرکت‌های خدمات تولید محتوا که در زمینه تولید محتوا سلامت و تولید محتوا زیبایی فعالیت داشته‌اند، می‌توانند در کنار موارد ذکرشده، محتوای سئو شده و بی‌نقصی را به شما ارائه دهند.

تولید محتوای پزشکی در راستای درآمدزایی

مهم نیست که محتوای سئو شده در سایت خود استفاده کنید و یا بازاریابی محتوا را به اشکال دیگری به کار بگیرید؛ تولید محتوا سلامت و تولید محتوا زیبایی باید منجر به درآمدزایی برای پزشک مالک سایت شود. این در واقع دانشی است که با نام دیجیتال مارکتینگ از آن یاد می‌کنیم.

شرکت‌های خدمات تولید محتوا می‌توانند به شما در رعایت اصول بازاریابی محتوا و نیز ساخت تقویم محتوایی کمک کنند تا بتوانید به راحتی کاربرانی که برای انجام تحقیقات پزشکی در موضوعی خاص به سایت شما آمده‌اند را به مشتری بالفعل تبدیل کنید.

برای تولید محتوای پزشکی به چه چیزهایی نیاز داریم؟

تولید محتوا برای پزشکان نیازمند توجه به نیاز مراجعه‌کننده به سایت، رعایت اصول بازاریابی محتوا، ساخت تقویم محتوایی و ارائه محتوایی کامل و جامع است که بتواند مخاطب را اغنا کند.

برای مثال، المان‌های زیر را می‌توان اصلی‌ترین گام‌های شما برای تولید محتوا سلامت و تولید محتوا زیبایی دانست.

 • تعیین استراتژی بازاریابی محتوا؛ شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا می‌توانند استراتژی را برای بازاریابی محتوای سایت شما ارائه دهند که باعث دیده شدن سایتتان شود.
 • در مبحث تولید محتوا سلامت و تولید محتوا زیبایی و به طور کلی تولید محتوا برای پزشکان، توجه به کلمات کلیدی قید شده در حین ساخت تقویم محتوایی بسیار مهم است؛ چرا که انتخاب اشتباه کلمات کلیدی می‌تواند تمام زحمات شما را به باد دهد. شرکت‌های مختلفی که در زمینه خدمات تولید محتوا فعال هستند می‌توانند به شما در انتخاب صحیح کلمات کلیدی کمک کنند.
 • تولید محتوا سلامت بدون بررسی رقبا چندان لذت‌بخش نیست! همواره در روند تولید محتوا زیبایی و سلامت برای سایت خود، از آنالیز رقبا غافل نشوید. آنالیز دقیقی که توسط شرکت خدمات تولید محتوا سلامت انجام شود، می‌تواند دلایل موفقیت رقبا را استخراج کرده و شما را پیش بیندازد.
 • تولید محتوای صرفا متنی، شاید ظاهر سایت شما را کمی خشک و علمی نشان دهد. فراموش نکنید مخاطب سایت شما افراد عام هستند. بنابراین، در ساخت تقویم محتوایی خود، جایی را برای تولید محتوا زیبایی و پزشکی، آن هم به صورت تصویری باز کنید!
 • از فضای مجازی غافل نشوید؛ ممکن است انتشار محتوا صرفا در وب‌سایت شاید ایده بدی نباشد؛ اما قرار دادن تصاویر و متون کوتاه و مناسب در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به بهتر دیده شدن شما کمک کند. برای اینکار می‌توانید از مشاوره‌های یک شرکت خدمات تولید محتوا بهره‌مند شوید.
 • فقط در بند تولید محتوای زیبایی و سلامت نباشید! لینک‌هایی را جهت ارسال نظر، گرفتن شماره تلفن و مشاوره رایگان قرار دهید تا ارتباط خود را با مراجعان وب‌سایت حفظ کنید.
 • سعی کنید عناوینی را برای تولید محتوای زیبایی و پزشکی استفاده کنید تا کاربران را مجاب کند تا به سایت شما مراجعه کنند. اگر کاربر حس کند که سایتی تنها به فکر خالی کردن جیب اوست، خیلی راحت دکمه خروج را کلیک می‌کند!
 • کیفیت تولید محتوای زیبایی و پزشکی حرف اول را در موفقیت می‌زند. سعی کنید محتوای وب سایت را به گونه‌ای یکتا و جامع تهیه کنید تا پاسخ تمام سوالات کاربر در آن یافت شود. بهتر است تعداد کمتری محتوا را در حین ساخت تقویم محتوایی برای انتشار انتخاب کنید و با این کار تمرکز را بر کیفیت بگذارید، نه کمیت!
 • ساخت تقویم محتوایی را دست کم نگیرید؛ این‌کار به شما کمک می‌کند تا برای همه فعالیت‌های بازاریابی مانند پست‌های بلاگ، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و کمپین‌های محتوایی برنامه‌ریزی کنید. ساخت تقویم محتوایی، یکی از بهترین ابزارها برای نظم بخشیدن به استراتژی بازاریابی محتوا است. در واقع، تقویم محتوایی به منزله یک نقشه راه برای رسیدن به اهداف کسب‌وکار، دستیابی به مخاطبان هدف و عملکرد مناسب کانال‌های مختلف محتوا از جمله سایت، شبکه‌های اجتماعی و... است. ایجاد این تقویم، کار ساده‌ای است، اما رعایت کردن آن، کاری دشوار است.

خدمات تولید محتوا، راهبردی برای موفقیت شما

دنیپر، یک شرکت تولید محتوا است که با بهره‌گیری از مجرب‌ترین کارشناسان تولید محتوای پزشکی، علاوه بر رعایت اصول محتوای سئو شده، می‌تواند مطالبی با بالاترین کیفیت را برای شما و مخاطبانتان تولید و عرضه کند.

این مطالب پس از بررسی دقیق نیازهای شما و بررسی کامل موضوع مورد بحث، تولید خواهد شد و می‌تواند نقش اساسی در بازاریابی محتوا سایت شما ارائه کند.

خدمات تولید محتوای ارائه شده توسط دنیپر، کاملا بر طبق اصول سئوی داخلی وب سایت بوده و شامل تعیین کلمات کلیدی پرکاربرد در حوزه تولید محتوا زیبایی و به طور کلی، سلامت، ساخت تقویم محتوایی دقیق، تولید محتوایی با کیفیت و غیر کپی و در نهایت، مشاوره در زمینه نحوه انتشار و استراتژی محتوای سایت شما می‌باشد.

News source

2 August 2020 - 13:08

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score