نکات تولید محتوا براساس سئو

تولید محتوا براساس سئو را در ابتدایی‌ترین تعریف می‌توان اینگونه بیان نمود:

تولید محتوا براساس سئو در حقیقت، نگارش مطلبی جذاب برای موتورهای جستجو می‌باشد.

با رعایت اصول محتوا نویسی برای سئو، شما می‌توانید تولید محتوا براساس سئو را انجام دهید و حساسیت موتورهای جستجو را برای دریافت رتبه بهتر و بالاتر برانگیزید.

تولید محتوا براساس سئو، امروزه با توجه به گسترش بازاریابی اینترنتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

مفهوم تولید محتوا براساس سئو


تالیف متن مفید برای خواننده با نشانه گرفتن کلیدواژه‌ها و رعایت اصول محتوا نویسی برای سئو بهترین تعریف برای سئو می‌باشد.

اصول محتوا نویسی برای سئو

  • عنوان و تیتر مقاله

انتخاب تیتر جذاب برای مخاطب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

پس از جستجوی عنوان مورد نظر توسط کاربران در اینترنت، گزینه‌ای که مخاطب را به سمت وب سایت شما می‌کشاند، عنوان (Title) مطلب درج‌شده، می‌باشد.

طبق آمار منتشر شده کاربران به عنوان یا موضوع یک مطلب، 5 برابر بیشتر از متن آن توجه می‌نمایند. یک محتوا نویس حرفه‌ای در ابتدا تیتر مطلب خود را با دقت و تمرکز انتخاب نموده و سپس متن خود را به نگارش درمی‌آورد.
  • انتخاب ایده و هدف

پیش از نگارش مطالب ایده و هدف کلی خود را مشخص نمایید. یکی از مهم‌ترین نکات تولید محتوا برای سایت، انسجام مطالب می‌باشد.

در هر مطلب یک ایده و هدف کلی با توجه به نیاز مخاطبین خود، انتخاب نموده و به تمامی جوانب آن بپردازید. در حقیقت به موضوع اصلی مورد نظر خود به صورت کامل و با ارائه جزئیات بپردازید.

از کلی گویی در ارتباط با هدف اصلی متن خود بپرهیزید؛ چرا که این کار باعث می‌شود مخاطبان شما وب سایت و مطالب مندرج در آن را ناکارآمد تلقی نمایند.
  • توضیحات متا (Meta Tag)


از ضروری‌ترین اصول محتوا نویسی برای سئو سایت نگارش توضیحات متا می‌باشد.

متا تگ ها در حقیقت چکیده و گزارشی کلی از متن شما می‌باشد که به گوگل برای اعتبار سنجی وب سایت شما کمک می‌نماید. طول توضیحات درج شده در این بخش معمولا بین ۱۵۰_۱۶۰ کاراکتر می‌باشد که بهترین حالت 155 کاراکتر است.

علاوه بر امتیازآور بودن، توضیحات متا پس از جستجوی کلمات کلیدی توسط کاربران در موتورهای جستجو در قسمت زیرین آدرس هر وب سایت، نمایش داده می‌شود؛

مخاطبان با مطالعه متا تگ‌ها انتخاب می‌نمایند که کدام مطلب برایشان مفیدتر بوده و روی آن کلیک می‌کنند. توجه به قدرت توضیحات متا در جذب بازدیدکننده از جمله نکات تولید محتوا می‌باشد.
  • تکرار کلمات کلیدی در متن

کلیدواژه‌های انتخابی در عنوان سئو خود را به شکل تلویحی در متن خود تکرار کنید. تکرار بیش از اندازه کلمات کلیدی نیز اثر منفی در رتبه سایت شما خواهد داشت.

در حالت کلی، اگر فراوانی کلمات کلیدی از 5/5 درصد (نسبت به کل کلمات مندرج در متن) بیشتر باشد، گوگل سایت شما را در رتبه‌های پایین‌تری قرار خواهد داد.
  • لینک‌دهی مناسب

یکی از اساسی‌ترین نکات تولید محتوا سایت استفاده از لینک سایر مطالب مرتبط و معتبر در متن می‌باشد. در حقیقت زیربنای اصلی یک متن لینک‌دهی می‌باشد.

گوگل به فراوانی اطلاعات مندرج در یک متن امتیاز بیشتری را می‌دهد، با استفاده از لینک‌های معتبر حجم اطلاعات بیشتری را در اختیار خوانندگان قرار خواهید داد.

شرکت ارائه دهنده خدمات تولید محتوا

شرکت دانش بنیان فراداده با کادری مجرب محتوا سازی برای افرادی که دانش لازم برای نگارش متن با رعایت نکات تولید محتوا را ندارند، انجام داده و موفقیت کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ را برای مشتریان فراهم می‌نمایند.

News source

2 August 2020 - 13:08

Tags

  • آموزش_تولید_محتوای_سایت
  • نوشتن_محتوا
  • آموزش_نوشتن_محتوا
  • چگونه_تولید_محتوا_کنیم
  • نکات_سئو

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score