همه چیز درباره تولید محتوا به انگلیسی

تولید محتوا به انگلیسی اخیراً برای بسیاری از شرکت‌هایی که در فضای آنلاین در حال فعالیت هستند، به یکی از ضروری‌ترین شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ و در واقع بازاریابی محتوا تبدیل شده است. اما متأسفانه تعداد افرادی که به عنوان تولید کننده محتوا به انگلیسی در زمینه تولید محتوای تخصصی مانند تولید محتوا زیبایی در حال فعالیت هستند، کم است. به همین علت، می‌توان گفت یک شرکتی که در زمینه ارائه خدمات تولید محتوا و تولید محتوا به زبان انگلیسی با کیفیت بالا در حال فعالیت است، بسیار کم است.

اما آیا شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار، با اهمیت محتوای سئو شده چه به زبان انگلیسی و چه فارسی، آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید برای سفارش تولید محتوا و طراحی سایت باید چه معیارهایی را در نظر داشته باشید؟ اگر پاسخ هیچ یک از این سؤالات را نمی‌دانید، در ادامه این مقاله همراه دنیپر، شرکت تولید محتوا به زبان انگلیسی و فارسی باشد، تا با اهمیت و ارزش تولید محتوای تخصصی آشنا شوید.

اهمیت تولید محتوا به انگلیسی در چیست؟

قبل از اینکه به معرفی معیارهای اصلی که در حوزه بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی بپردازیم، بهتر است ابتدا نگاهی به اهمیت تولید محتوا به زبان انگلیسی داشته باشیم.

همان‌طور که می‌دانید، استفاده از خدمات تولید محتوا به انگلیسی زمانی نتیجه‌بخش است که شما بتوانید با استفاده از یک محتوای سئو شده در دید مخاطب هدفتان قرار بگیرید و یکی از مهم‌ترین کارهایی که هنگام انجام بازاریابی محتوا باید انجام شود، بررسی کردن این مسئله است که مخاطب هدف شما در کدام رسانه قرار دارد.

گرچه فیس‌بوک به عنوان یکی از پلتفرم‌های اصلی ایران در نظر گرفته نمی‌شود، اما آگاهی از آمار زیر، خالی از لطف نیست:

 • فیس‌بوک به 140 زبان زنده در دنیا در حال فعالیت است.
 • گوگل از 123 زبان مختلف جهت پاسخ به نیاز مخاطبان استفاده می‌کند.
 • یوتیوب به صورت جهانی در دسترس است، گرچه در برخی از کشورها مانند ایران امکان استفاده از ویدئوهای فوق‌العاده‌اش به راحتی امکان‌پذیر نیست.
 • بر اساس آمار جهانی، 771 میلیون نفر از مردم از وب به زبان چینی و 312 میلیون نفر از آن به زبان اسپانیایی استفاده می‌کنند.
 • یک پنجم کاربران جهان اینترنت، در چین هستند و نزدیک به 1 تریلیون دلار به صورت آنلاین هزینه می‌کنند و به شرکت‌های خارجی این فرصت طلایی را می‌دهند تا وارد بازار گسترده و پر جنب‌وجوش دیجیتال شوند.

بنابراین، با توجه به این آمار موجود، به راحتی می‌توان متوجه شد که موفقیت بسیاری از مجموعه‌هایی که در زمینه فروش آنلاین چه از نوع محصول و چه از نوع خدمت، فعالیت می‌کنند، در بازاریابی محتوا به تولید محتوا به انگلیسی نیز بستگی دارد. بنابراین، در صورتی که قادر به ارائه خدمت به صورت جهانی هستید، متن سئو شده تنها چیزی نیست که به آن نیاز دارید.

پس، بپردازیم به اینکه برای تعیین استراتژی تولید محتوا به زبان انگلیسی چه مراحلی را باید دنبال کرد. 

5 گام برای تولید محتوا به انگلیسی

فرقی ندارد که قصد استخدام یک نفر به عنوان تولید کننده محتوا به انگلیسی را دارید یا می‌خواهید از خدمات تولید محتوا به انگلیسی یک شرکت در زمینه تولید محتوای تخصصی مانند تولید محتوای پزشکی و محتوای سلامت و زیبایی بهره‌مند شوید.

در ادامه به معرفی 5 گام می‌پردازیم که با طی کردن آن‌ها تا حد زیادی در زمینه تولید محتوای سئومحور به زبان انگلیسی موفق خواهید شد.

شناسایی مخاطب هدف

هنگامی که قصد بهره‌مندی از بازاریابی محتوا و خدمات تولید محتوا به انگلیسی را دارید، مهم‌ترین گامی که در ابتدا باید طی کنید، شناسایی مخاطب هدف است.

در واقع، قبل از اینکه استراتژی محتوای سئومحور را بچینید، باید مشخص کنید که مخاطب هدف شما کیست و چه تمایلاتی دارد. به عبارت دیگر، تشخیص و تعیین پرسونای مشتری یا همان مخاطب هدف مهم‌ترین مسئله در نگارش محتوای سئو شده است که حتماً باید در نظر گرفته شود.

معیارهای تعیین پرسونای مشتری چیست؟

 • تعیین و شناخت روند زندگی روزمره
 • شناسایی اهداف و مشکلات
 • شناسایی تمایلات و نیاز مخاطب

تعیین پرسونای مشتری چگونه انجام می‌شود؟

برای بدست آوردن این اطلاعات چه برای تولید محتوای تخصصی و چه برای تولید محتوا به زبان انگلیسی بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از دپارتمان فروش خود کمک بگیرید. شما می‌توانید برای یک مدت زمان کوتاه، از آن‌ها بخواهید که از مشتریان در مورد معیارهایی که بیان شد سؤال کرده تا راهنمای شما در زمینه بازاریابی محتوا باشند.

به محض آنکه اطلاعات لازم را در خصوص پرسونای مشتری کسب کردید، می‌توانید جهت تولید محتوای سئومحور از خدمات تولید محتوا به انگلیسی یک شرکت بهره‌مند شوید. تنها در این حالت است که اطمینان خواهید داشت که متن سئو شده پاسخگوی نیاز مخاطب شما خواهد بود.

در نظر داشتن اختلاف فرهنگی و اعتقادی

در صورتی که قصد تولید محتوا به انگلیسی را دارید، باید به دنبال تولید کننده محتوا به انگلیسی باشید که به اندازه کافی با اختلاف فرهنگی و اعتقادی ایران و سایر کشورها آشنایی دارد. این مسئله متأسفانه هنگام تولید محتوای تخصصی چه به زبان فارسی و چه انگلیسی نادیده گرفته می‌شود. بنابراین، بهتر است قبل از اینکه برای بازاریابی محتوا و تهیه محتوای سئو شده اقدام کنید، زمانی برای شناخت مردم کشور یا کشورهای هدفتان قرار دهید. فهرستی از تابوها و آداب رسوم آن‌ها تهیه نمایید تا در هنگام نگارش محتوای سئومحور با مخاطب به بهترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنید.

بنابراین، مهم‌ترین نکاتی که در خصوص تولید محتوا به انگلیسی باید مد نظر داشته باشید عبارت هستند از:

 • مطالعه در خصوص فرهنگ و تاریخ کشور هدف
 • دنبال کردن رسانه‌های اجتماعی جهت آگاهی از جدیدترین اتفاقات
 • استفاده از یک بازاریاب آشنا به فرهنگ کشور هدف
 • استخدام تولید کننده محتوا به انگلیسی و البته فارسی

نگارش محتوای با کیفیت و ساده

زمانی که صحبت از تولید محتوای تخصصی می‌شود، به عنوان مثال محتوای پزشکی یا محتوای سلامت و زیبایی، یکی از اشتباهاتی که اکثراً در نگارش محتوای سئو شده انجام می‌شود، این است که همه چیز را به صورت خیلی پیچیده بیان می‌کنند! در واقع، برخی از افراد تصور می‌کنند که هرچه از کلمات ثقیل‌تری برای نگارش متن سئو شده استفاده شود، شانس آن‌ها در جلب نظر مخاطب، بیشتر است.

اما نه تنها در محتوای فارسی بلکه در تولید محتوا به زبان انگلیسی باید همه چیز را خیلی ساده و البته کاربردی نگه دارید تا از این طریق به سادگی پیام خود را در اختیار مخاطب قرار دهید.

بنابراین، زمانی که در حال استفاده از خدمات تولید محتوای یک تولید کننده محتوا به انگلیسی یا یک شرکت تولید محتوا هستید، از وی بخواهید موارد زیر را مد نظر داشته باشد:

 • از واژگان و عباراتی استفاده کنید که به نوعی با هویت برند شما سازگاری دارند.
 • به هیچ عنوان برای تولید محتوای تخصصی مانند محتوای پزشکی و محتوای سلامت و زیبایی به زبان انگلیسی، از تفکر فارسی استفاده نکنید! چرا که ترجمه فارسی به انگلیسی، غالباً آن چیزی نیست که در انگلیسی برداشت می‌شود.
 • لحن محتوای سئومحور اهمیت زیادی دارد. به دنبال نویسنده‌ای باشید که متناسب با پرسونای مخاطب از لحن مناسبی جهت بهبود خوانایی مقاله استفاده می‌کند.
 • در صورتی که از ابزاری مانند Google translate جهت تولید محتوا به انگلیسی استفاده می‌کنید، از یک نیروی انسانی متخصص بخواهید که متن را از لحاظ قواعد نگارشی بررسی کند.
 • فراموش نکنید که اهمیت محتوای سئو شده به زبان انگلیسی کمتر از فارسی نیست. پس رعایت اصول سئو در محتوا را از قلم نیندازید.

پلتفرم مناسب جهت تولید محتوای تخصصی را تعیین کنید!

به خاطر داشته باشید که در هر کشوری، پلتفرم‌های مختلفی جهت بازاریابی محتوا به کار برده می‌شوند. به عنوان مثال اگر در ایران، شبکه اجتماعی اینستاگرام در میان مردم محبوبیت زیادی دارد، لزوماً در کشورهای دیگر نیز این‌گونه نمی‌باشد. بنابراین، قبل از اینکه نسبت به تهیه محتوای سئومحور اقدام کنید، اول بررسی کنید که مخاطب هدف شما بیشتر در حال استفاده از چه پلتفرمی است. شاید به جای آنکه شما به یک متن سئو شده برای وب سایت نیاز داشته باشید، باید به فکر تولید محتوا به انگلیسی برای شبکه‌های اجتماعی باشید!

در بسیاری از موارد، جهت بهره‌مندی از نتایج خدمات تولید محتوا به انگلیسی بهتر است که از یک یا دو شبکه اجتماعی، در کنار سایت استفاده شود. در این صورت، شانس شما جهت دیده شدن توسط دیگران نیز بیشتر خواهد بود؛ البته اگر بدانید تولید محتوا به زبان انگلیسی را باید برای کدام شبکه اجتماعی انجام دهید!

تحلیل و آنالیز میزان پیشرفت در بازاریابی محتوا

یکی از مهم‌ترین اصولی که هنگام استفاده از خدمات تولید محتوا به انگلیسی توسط افراد نادیده گرفته می‌شود، تحلیل و آنالیز میزان پیشرفت است. معمولاً در صورتی که محتوای سئومحور به درستی و با رعایت پرسونای مخاطب نگارش شده باشد، با نتیجه مطلوبی همراه خواهد بود؛ اما گاها برخی از افراد به دلیل آنکه قبل از نگارش محتوای سئو شده تقویم محتوایی تدوین نکرده‌اند، به نتیجه مطلوب نخواهند رسید. پس بهتر است برای اینکه متوجه شوید که آیا متن سئو شده شما را به اهدافتان می‌رساند یا نه، تحلیل و آنالیز میزان پیشرفت را فراموش نکنید.

نتیجه‌گیری

تولید محتوا به انگلیسی در زمینه‌های تخصصی مانند محتوای پزشکی و محتوای سلامت و زیبایی معمولاً کار سخت و مشکلی است؛ خصوصاً اگر به یک محتوای سئو شده با رعایت اصول سئو نیاز باشد. در این مقاله به 5 مرحله مهم جهت نگارش متن سئو شده به زبان انگلیسی اشاره کردیم. شما می‌توانید با در نظر داشتن این موارد، به دنبال یک تولید کننده محتوا به انگلیسی با کیفیت بالا، باشید.

News source

2 August 2020 - 13:08

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score