چگونه تولید محتوای تخصصی انجام دهیم؟

هنگامی که برای سوالات خودتان به دنبال پاسخ هستید و یا به مشاوره‌ی حرفه‌ای نیاز دارید، اولین جایی که مراجعه می‌کنید، کجاست؟ حدس من گوگل (یا هر موتور جستجوی محبوب دیگر) است.

گوگل روزانه به 4 میلیارد جستجوی مختلف پاسخ می‌دهد. هنگامی که شما سوالات خودتان را در گوگل جستجو می‌کنید، تمام لینک‌هایی که در صفحه‌ی جستجو مشاهده می‌شوند، محتوا هستند و افراد زیادی به تولید محتوای تخصصی و محتوای سئو شده برای آن‌ها مشغول بوده‌اند.

در واقع، شما به صورت روزانه در حال مصرف محتوای سئو شده هستید و افراد متعددی به تولید محتوای تخصصی برای این مطالب پرداخته‌اند!

آموزش‌های ویدیویی در مورد افزایش حجم مو، مقاله‌های پزشکی، مقالات آموزشی، پست‌های اینستاگرام، استوری‌های دوستانتان و... تماما محتوای سئومحور و محتوای سئو شده هستند که توسط کارشناسان تولید محتوای پزشکی، آشپزی و یا افراد عادی تولید شده‌اند. محتوای سئو شده بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهد. محتوا به ما اطلاعات زیادی می‌دهد، سوالاتمان را پاسخ می‌دهد، ما را سرگرم می‌کند، در گرفتن تصمیمات مهم ما را راهنمایی می‌کند و... .

محتوای سئومحور یا متن سئو شده به جذب مشتری و درگیر کردن آن‌ها با برند شما، افزایش آمار بازدیدکنندگان سایت و افزایش رتبه و بازدید در گوگل و در نهایت، کسب درآمد برای شرکت و کسب و کار شما منجر می‌شود. به بیانی دیگر، در صورتی که تولیدکننده‌ی محتوا نباشید و یا از خدمات تولید محتوا استفاده نکنید، ضرر بسیار زیادی را متحمل خواهید شد.

تولید محتوای وب سایت چیست؟

تولید محتوای وب سایت و نوشتن متن سئو شده پروسه کشف ایده‌های سازگار با پرسونای مخاطب، خلق محتوای بصری یا نوشتاری در مورد این ایده‌ها، ساخت تقویم محتوایی و در دسترس قرار دادن آن برای مخاطبانتان می‌باشد.

چرا تولید محتوای تخصصی مهم است؟

بازاریابی محتوا و تولید محتوای وب سایت یکی از بهترین روش‌های بازاریابی درونگرا و دیجیتال مارکتینگ است. هنگامی که شما یک محتوای سئومحور ایجاد می‌کنید، اطلاعات کاربردی و رایگانی را در اختیار مخاطبان خودتان قرار می‌دهید، مشتریان بالقوه را به سمت وب سایت خودتان هدایت می‌کنید و با درگیر کردن مشتری‌های قبلی نیز با محتوای سئو شده خودتان آن‌ها را حفظ می‌نمایید.

طبق آمار زیر بازاریابی محتوا و نوشتن متن سئو شده نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بسیار بالایی نیز دارد:

  • بازاریابی محتوا و خدمات تولید محتوا سه برابر بیشتر از بازاریابی سنتی به تولید سرنخ یا لید (Lead) می‌انجامد و 62% هزینه کمتری هم دارد.
  • کسب و کارهای کوچک و متوسطی که از بازاریابی محتوا و متن سئو شده برای بازاریابی استفاده می‌کنند 126% لید بیشتری نسبت به کسب و کارهای دیگر دریافت می‌کنند.
  • 61% از خریدهای آنلاین پس از مطالعه‌ی یک مقاله‌ی بلاگ انجام می‌شود.

تولید محتوای تخصصی و یا به بیانی دیگر استفاده از محتوای سئو شده برابر است با رشد کسب و کار!

تهیه استراتژی محتوا و ساخت تقویم محتوایی چگونه است؟

شما نمی‌توانید بدون داشتن یک نقشه‌ی اولیه ساخت خانه‌ای را آغاز کنید و به همین ترتیب، خدمات تولید محتوا نیز بدون داشتن برنامه و ساخت تقویم محتوایی غیرممکن است. در صورتی که بدون ساخت تقویم محتوایی شروع به تولید محتوا کنید، ممکن است از هدف خودتان دور شوید و برنامه‌ی بازاریابی محتوا شما طبق انتظار پیش نرود. به همین خاطر ساخت تقویم محتوایی از اهمیت بالایی برخوردار است

استراتژی محتوا تمام مواردی که باید قبل از تولید محتوای تخصصی و یا سفارش خدمات تولید محتوا در نظر بگیرید، از لحن برند تا نحوه‌ی تبلیغ محتوا و درنهایت بازار مصرف آن را شامل می‌شود.

شما می‌توانید از یک شرکت تولید محتوا برای تولید محتوای تخصصی استفاده کنید و از خدمات تولید محتوا این شرکت‌ها برای تکمیل پروسه بازاریابی محتوایی خودتان بهره بگیرید؛ اما در صورتی که خودتان بخواهید این کار را انجام دهید، باید با پروسه تولید محتوای سئو شده و ساخت تقویم محتوایی آشنا باشید.

پروسه تولید محتوای سئومحور را بیاموزیم!

شما به عنوان یک بازاریاب وقت کافی برای هدر دادن روی سیستم‌های ناکارآمد را ندارید و به همین خاطر است که باید برای تمام کارهای خودتان یک پروسه داشته باشید. ما برای خلق یک پروسه آن را طراحی و اجرا می‌کنیم، اشتباهات آن را اصلاح می‌کنیم و این کار را به اندازه‌ای ادامه می‌دهیم که به نتایج دلخواه خودمان برسیم.

برای ایجاد یک پروسه بازاریابی محتوا، تولید محتوای وب سایت و ساخت تقویم محتوایی شما باید گام‌های زیر را دنبال کنید:

1- تحقیقات سئو

تحقیقات سئو یا تحقیق کلمه کلیدی یکی از بخش‌های تولید محتوای سئومحور و ساخت تقویم محتوایی است. تحقیقات سئو یکی از گام‌های ضروری برای نوشتن متن سئو شده است. قبلا گفته شد که تولید محتوای تخصصی باید براساس پرسونای مخاطب باشد؛ اما با نوشتن محتوای سئوشده شما مطمئن می‌شوید که متن موردنظر می‌تواند علاوه بر نیازهای مشتریان، نیازهای مخاطبان بیشتری را نیز برطرف نماید.

با تحقیق کلمه کلیدی می‌توان مقدار جستجوی یک کلمه کلیدی خاص و اینکه آیا تولید محتوای وب سایت برای این کلمه کلیدی ارزش سرمایه‌گذاری را دارد یا خیر مشخص کرد.

یکی از بهترین روش‌ها برای نوشتن متن سئو شده و تولید محتوای تخصصی برای ساخت تقویم محتوایی این است که براساس پرسونای مخاطبان خودتان تعدادی سوال طرح کنید که ممکن است برای آن‌ها پیش بیاید. سپس، تحقیق کلمه کلیدی را در مورد این سوالات آغاز کنید تا متوجه شوید که آیا این سوالات جستجو دارند یا خیر.

بهتر است کلماتی که انتخاب می‌کنید، قابل دسترسی باشند؛ به این معنا که مقدار جستجوی ماهیانه‌ و سختی کلمه کلیدی موردنظر مطابق با Domain Authority سایت موردنظر باشد. در تولید محتوای سئومحور هدف قرار دادن کلمات کلیدی پرجستجو (پر رقابت) هنگامی که تازه وبسایت خودتان را تاسیس کرده‌اید، کار درستی نیست.

قبل از ادامه توضیحات در مورد تحقیقات سئو و نوشتن محتوای سئومحور اجازه دهید یک توضیح کوتاه در مورد DA (Domain Authority) داشته باشیم:

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که به شما کمک می‌کند، داخل موتورهای جستجو رتبه بگیرید، DA یا اعتبار دامنه است. اعتبار دامنه توسط تعداد سایت‌هایی که به شما لینک می‌دهند، مشخص می‌شود.

برای دستیابی به چنین موضوعی شما به یک کتابخانه‌ی کامل از محتوای با ارزش نیاز دارید که ارزش منبع دادن داشته باشند. این بدین معنی است که شما هر چقدر بیشتر به تولید محتوای سئومحور و با ارزش ادامه دهید، اعتبار دامنه یا DA شما نیز بیشتر خواهد بود و شما راحت‌تر می‌توانید در کلمات کلیدی سخت رتبه کسب کنید.

در صورتی که اعتبار دامنه شما هنوز خیلی زیاد نیست، توصیه می‌کنیم کلمات کلیدی طولانی با مقدار سرچ و سختی کم را انتخاب کنید. این کار به شما این شانس را می‌دهد که راحت‌تر رنک بگیرید و بتوانید محتوای تولید شده را در اختیار مردم بگذارید.

2- ایده سازی خدمات تولید محتوا

قدم بعدی در ساخت تقویم محتوایی و نوشتن محتوای سئو شده تولید ایده است. در این مرحله ما به عنوان ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوا در یک جلسه طوفان فکری بهترین ایده‌ها برای تولید محتوا در مورد کلمات کلیدی را مشخص می‌کنیم.

شما در صورتی که امکان تشکیل جلسه طوفان فکری را برای ایده گرفتن در مورد محتوای وب سایت را ندارید، می‌توانید از کتاب‌های مختلف، سایت رقبا و یا جستجوهای مرتبط در موتورهای جستجو نیز برای ایده گرفتن استفاده کنید.

3- نوشتن محتوای سئومحور

در این مرحله در مورد نوشتن محتوای سئو شده صحبت می‌کنیم، اما در صورتی که شما در تولید محتوای تخصصی و تولید محتوای وب سایت خودتان بیشتر بر روی گرافیک، ویدیو یا پادکست تمرکز دارید، نیز می‌توانید از این راهنما استفاده کنید؛ زیرا روش کار عموما یکسان است:

  • برای پرسونای مخاطبان خودتان بنویسید: از لحن صدا، نوع صحبت کردن و حتی شوخی‌های مخصوص پرسونای خودتان برای نوشتن یک محتوای تاثیرگذار استفاده کنید.
  • از عنوان، توضیحات متا و موارد دیگر برای وادار کردن مخاطب به خواندن محتوای خودتان استفاده کنید. مزیتی که متن سئو شده شما برای مخاطب دارد را دقیقا داخل عنوان قرار دهید تا مخاطب متوجه شود که چرا باید متن شما را بخواند.
  • یک متن منحصر به فرد بنویسید: اطلاعات را فقط به شکل ساده در اختیار مخاطب قرار ندهید. از یک سبک خاص استفاده کنید و یا مخاطب را به تحقیقات مختلف ارجاع دهید تا روی منظور خودتان تاکید داشته باشید.
  • روی یک ایده تمرکز کنید و از محتوا برای تقویت آن استفاده کنید: با توضیح دادن چند موضوع مرتبط به هم مخاطب را سردرگم نکنید.
  • کوتاه و واضح صحبت کنید: شما باید با مخاطب ارتباط برقرار کنید و او نیز باید از محتوای شما سود ببرد. نباید محتوا به شکلی باشد که مخاطب بین اصطلاحات سخت و استعاره‌های عجیب و غریب سردرگم شود.

4- ادیت و ویرایش متن سئوشده

پس از نوشتن یک محتوای سئومحور شما باید متن سئو شده ای که نوشته شده است را ویرایش کنید. عمل ویرایش متن نوشته شده یک پروسه منحصر به فرد است و ممکن است برای هر فرد به شکل متفاوتی انجام شود. شما ممکن است محتوای سئو شده خودتان را در زمان نوشتن ویرایش و یا چند روز صبر کنید و با ذهن باز، متنی که برای پروسه بازاریابی محتوا خودتان نوشته‌اید را ویرایش کنید. شما ممکن است توجه ویژه‌ای به گرامر و دستور زبان متن داشته باشید یا بیشتر روی نوشتن متون با لحن محاوره‌ای تاکید داشته باشید.

هر روشی را که برای ویرایش متن سئومحور یا محتوای وب سایت خودتان در پیش بگیرید باید توجه ویژه‌ای به برخی نکات داشته باشید. لحن گیرا، صدای واضح، جملات کوتاه و فضای سفید نقش مهمی در گیرا بودن محتوای شما و عملی شدن بازاریابی محتوا دارند. در پروسه تولید محتوای تخصصی می‌توانید از همکاران و یا رئیس خودتان بخواهید که متن نوشته شده را یک بار بررسی کند.

5- آپلود مقاله در وب سایت یا وبلاگ

پس از اینکه تولید محتوای تخصصی و محتوای وب سایت شما انجام شد، زمان آن رسیده است که محتوا را جایی قرار دهید که مردم بتوانند به آن دسترسی داشته باشد تا بتوانیم پروسه بازاریابی محتوا را پیش ببریم. سیستم مدیریت محتوا (CMS) ابزاری است که محتوای دیجیتال روی آن قرار می‌گیرد و شما می‌توانید از طریق آن متن سئو شده و یا محتوای وب سایت را به اشتراک بگذارید.

مزیت استفاده از CMS این است که تمام محتواهای شما را به یکدیگر مرتبط می‌کند و آن را در یک مکان نگه می‌دارد. بنابراین، شما می‌توانید به سادگی یک لندینگ پیج برای محتواهای خودتان بسازید و لینک آن را در اختیار مردم قرار دهید.

همانطور که گفته شد، لزوما نیازی نیست که خودتان در این پروسه درگیر شوید و می‌توانید با سفارش تولید محتوا و طراحی سایت تولید محتوای سئو شده و نوشتن متن سئو شده برای برند خودتان را به ما بسپارید.

News source

2 August 2020 - 13:08

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score