اصول سئو چه تاثیری در کسب و کارها دارد؟

بر اساس آمار جهانی، امروزه چیزی حدود 94 درصد از خریداران، قبل از خرید، از اینترنت برای جستجو استفاده می‌کنند. بنابراین برندهایی، در میدان رقابت فروش بیشتر، برنده می‌شوند که شانس بیشتری برای نمایش در صفحه اول نتیجه گوگل داشته باشند. اما چگونه می‌توانید شانس خود را برای بودن در صفحه اول گوگل افزایش دهید؟ آیا در مباحث مختلفی که در دیجیتال مارکتینگ مطرح می‌شوند، طراحی سایت تنها چیزی است که به آن نیاز دارید؟ آیا از تاثیر تولید محتوای سئو شده در افزایش فروش اینترنتی خود مطلع هستید؟

اگر پاسخ این سوالات را نمی‌دانید، در ادامه این مقاله با موضوع تاثیر سئو در کسب و کارها همراه ما باشید.

تجارت الکترونیک یکی از جدیدترین مفاهیمی است که استفاده درست از آن می‌تواند موجب چندیدن برابر شدن سرمایه و درآمد شما شود. بر اساس مطالعات انجام شده، تا سال 2021 میزان درآمد از این طریق به 4.5 تریلیون دلار می‌رسد که چیزی حدود 17.5 درصد از تمام کسب و کارهای موجود است.

اما نکته‌ای که برای موفقیت در زمینه فروش آنلاین باید به آن توجه داشت، این است که داشتن یک سایت و یکی از انواع شبکه‌های اجتماعی، تمام آن چیزی نیست که شما به آن نیاز دارید؛ چرا که در نمایش نتایج گوگل عوامل مختلفی دخیل هستند که با در نظر داشتن هر یک از آن‌ها می‌توان شانس نمایش کسب‌وکار شما را در گوگل افزایش داد. تولید محتوای سئو شده یکی از همین روش‌ها است که در بهبود عملکرد انواع سایت‌ها در اینترنت، نقش مهمی ایفا می‌کند.

در سال‌های اخیر، با توجه به اینکه تاثیر سئو در کسب و کارها برای بسیاری مشخص شده است، بسیاری از افراد به دنبال یک شرکت تولید محتوا هستند که با سفارش تولید محتوا به آن، بتوانند موقعیت سایت خود را به صفحه اول گوگل انتقال داده و در همانجا نیز تثبیت نمایند. اما آیا شما به عنوان صاحب یکی از انواع تجارت الکترونیک، با تاثیر سئو و تولید محتوا در کسب و کارها آشنایی دارید؟ اگر پاسخ این سوال را نمی‌دانید، در ادامه، همراه ما باشید تا درک درستی از این مفهوم پیدا کنید.

تاثیر سئو در کسب و کارها

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو، به استراتژی گفته می‌شود که با استفاده از آن می‌توان نحوه عملکرد سایت را در تمامی زمینه‌ها در طول زمان تعیین کرد. در صورتی که این استراتژی به درستی تعیین شود، شما می‌توانید یک تجربه کاربری ایده آل در سایت خود ایجاد کرده و از طریق آن اعتماد کاربر را جلب کرده و او را به استفاده از خدمات خود تشویق نمایید.

بنابراین، زمانی که شما بتوانید از سئو به درستی استفاده کنید، می‌توانید ارزشمندی خود را به موتورهای جستجو مانند گوگل نشان داده تا آن‌ها نیز محتوای شما را در صفحه اول نتایج گوگل نمایش دهند. در این صورت است که شما می‌توانید شاهد تاثیر سئو در کسب و کارها شده و به مشتریانتان دست پیدا کنید.

در ادامه، به معرفی برخی از مزایای تولید محتوا به همراه اصول سئو می‌پردازیم.

  • برندسازی

برندسازی یکی از مهم‌ترین بخش‌های دیجیتال مارکتینگ است که از طریق آن می‌توانید اعتبار خود را نزد مخاطبین و مشتریانتان بیشتر کنید. شما می‌توانید با استفاده از تولید محتوای سئو شده سهم خود را از بازار اینترنت زیاد کنید؛ چرا که زمانی که مخاطب هدفتان به دنبال پاسخی برای نیاز یا سوالشان هستند، با محتوای شما رو به رو شده و نام برند شما به مرور زمان در ذهن آنها ثبت می‌شود.

راهنمای جانبی: البته در صورتی که می‌خواهید شاهد بیشترین تاثیر سئو در کسب و کارها در زمینه برندسازی باشید، می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی در کنار تولید محتوا به همراه اصول سئو استفاده کنید؛ چرا که این روزها با توجه به فراگیر شدن استفاده از شبکه‌های اجتماعی، تاثیر این پلتفرم‌ها در شناخت برند غیر قابل انکار است.

  • بهبود جایگاه سایت در صفحه نتیجه گوگل

یکی از واضح‌ترین مواردی که به عنوان تاثیر سئو در کسب و کارها می‌توان در نظر گرفت، بهبود جایگاه سایت در صفحه نتیجه گوگل است. بر اساس بررسی‌هایی که انجام شده است، 60 درصد از کلیک‌های صفحه اول نتایج گوگل، مربوط به 3 لینک اول است. بنابراین، هرچه که محتوای شما در جایگاه بالاتری قرار گیرد، احتمال افزایش فروش شما نیز بیشتر می‌شود. بنابراین، با استفاده از تولید محتوای سئو شده تمرکز خود را روی بهبود جایگاه سایت در صفحه نتایج گوگل بگذارید.

شما می‌توانید با سفارش تولید محتوا به یک شرکت معتبر، از آنها بخواهید تا با رعایت الگوریتم‌های سئو گوگل، ارزش محتوایتان برای مشتری را به گوگل اثبات نمایند.

  • افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت، یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که به عنوان تاثیر سئو و تولید محتوا در کسب و کارها شناخته می‌شود. زمانی که شما با استفاده از تولید محتوا به همراه اصول سئو، جایگاه سایتتان را در صفحه نتایج بهبود ببخشید، به احتمال زیاد، می‌توانید ترافیک بیشتری نیز به سمت سایت خود هدایت کنید. تعیین عنوان و توضیحات متای جذاب از جمله مواردی هستند که باعث ایجاد انگیزه در مخاطب جهت مطالعه محتوایتان می‌شود.

راهنمای جانبی: برای افزایش ترافیک سایت می‌توانید از سایر روش‌های موجود مانند تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده کنید. علاوه بر اینکه استفاده از این روش برای شما هزینه زیادی دارد، بلکه نتیجه آن تنها در مقطعی از زمان مطلوب است؛ چرا که به محض قطع کردن تبلیغ، دیگر لینک سایت شما در میان لینک‌های اول گوگل نبوده و ترافیک ورودی به سایتتان قطع می‌شود. بنابراین در مقایسه سئو و تبلیغ گوگل با درنظر گرفتن هزینه‌ها، بهتر است به دنبال یک شرکت تولید محتوا باشید که با نحوه تولید محتوا به همراه اصول سئو آشنایی کامل دارد.

  • افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری

تاثیر سئو و تولید محتوا در کسب و کارها در افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری نیز قابل مشاهده است. با استفاده از سئو شما می‌توانید نیاز مشتری را شناسایی کرده و در زمان مناسب به بهترین نحو به آن پاسخ دهید. از این طریق است که شما می‌توانید مخاطب را به یک مشتری وفادار تبدیل نمایید. در نتیجه اگر شما از سئو برای شناسایی مخاطب هدف و درک نیاز وی استفاده کنید، قطعا جزء کسانی خواهید بود که از تاثیر سئو در کسب و کارها سود زیادی کسب می‌کنند.

  • توسعه کسب و کار

در گذشته، مرزهای جغرافیایی، یکی از محدودیت‌های اصلی برای توسعه کسب و کارها در نظر گرفته می‌شدند. اما این روزها با توجه به حضور پررنگ اینترنت در زندگی مردم، این محدودیت تا حد زیادی کمرنگ شده است. شما می‌توانید با استفاده از تولید محتوای سئو شده به راحتی کسب و کارتان را در هر منطقه‌ای که مخاطب هدفتان در آن قرار دارد، توسعه دهید؛ بدون آنکه خودتان در آن منطقه حضور داشته باشید. تنها کافی است که با تاثیر سئو و تولید محتوا در کسب و کارها به طور کامل آشنا باشید.

  • درک نیاز مشتری و پاسخ به آن

همانطور که در بخش‌های قبل بیان کردیم، با استفاده از سئو می‌توانید نیاز مشتری را شناخته و به آن پاسخ دهید. این مسئله اهمیت زیادی دارد؛ چرا که این روزها گوگل اولین جایی است که افراد برای پیدا کردن پاسخ سوال خود به آن سر می‌زنند. پس چه بهتر که سایت شما جزء اولین مواردی باشد که به مخاطب در پاسخ به نیاز وی نمایش داده می‌شود.

  • پایین بودن هزینه استفاده از سئو

همانطور که گفتیم، سئو یکی از بهترین روش‌ها برای رشد جایگاه سایت در نظر گرفته می‌شود که به نسبت سایر روش‌ها هزینه استفاده از آن کمتر است؛ چرا که شما می‌توانید با یک بار سرمایه گذاری اصولی در سئو برای همیشه شاهد نتایج شگفت‌انگیز آن باشید. البته در نظر داشته باشید که در حال حاضر هزینه تولید محتوا در شرکت‌های مختلف، بسیار متفاوت از یکدیگر است. بنابراین، هنگام انتخاب شرکت به خاطر داشته باشید که بالا بودن یا پایین بودن هزینه‌، به معنای خوب بودن و یا بد بودن کیفیت کار شرکت نیست!

نتیجه گیری

تاثیر سئو در توسعه کسب و کارها غیر قابل انکار است؛ چرا که شما از این طریق به راحتی می‌توانید مخاطب هدف، نیاز وی و روش پاسخ به آن را شناسایی کرده و نظر مخاطب را به خود جلب نمایید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که با استفاده از تولید محتوای سئو شده می‌توانید همیشه به عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته شوید. البته شاید مشاهده نتیجه مطلوب از این طریق به نسبت سایر روش‌ها مانند تبلیغات آنلاین، کمی زمان‌بر باشد؛ اما قطعا مثبت خواهد بود. علاوه بر این، تاثیر سئو و تولید محتوا در کسب و کارها در مقایسه با سایر روش‌ها ماندگارتر است؛ چرا که از همان ابتدا با در نظر گرفتن الگوریتم و معیارهای موتور جستجوی گوگل اجرا می‌شود.

اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که می‌خواهید از تاثیر سئو در کسب و کارها بهره ببرید، می‌توانید همین امروز تولید محتوا به همراه اصول سئو را به دنیپر بسپارید!

News source

2 August 2020 - 13:08

Tags

  • نقش_سئو_در_تجارت
  • مفاهیم_سئو
  • زبان_سئو

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score