الگوریتم گورخر گوگل را بهتر بشناسیم!

الگوریتم های گوگل با هدف بهبود رتبه سئوی وب سایت ها و پیمودن راه صحیح ایجاد شده‌اند؛ پس بهتر است آنها را بشناسیم!

الگوریتم گورخر گوگل از جمله الگوریتم های گوگل است که با رشد فروشگاه‌های اینترنتی و توسعه تجارت الکترونیک، بستر پدید آمدنش ایجاد شد. پیشرفت دانش کامپیوتر و رشد تکنولوژی، سایه‌ای بر تمام حوزه‌های زندگی انسان گسترده است. تجارت، خرید و فروش با پیشرفت دنیای وب و همه‌گیر شدن دسترسی به اینترنت، شکل دیگری به خود گرفت؛ امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بسیاری پدید آمده‌اند و روز به روز نیز تعدادشان در حال افزایش است. تا پیش از معرفی شدن الگوریتم گورخر گوگل، سایت‌های کمی وجود داشتند که اقدام به توزیع و فروش محصولات خود به صورت آنلاین می‌کردند. با رشد فروشگاه‌های آنلاین، افراد بسیاری تنها به قصد کلاهبرداری، اقدام به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی نمودند. گوگل با آگاهی از این موضوع، الگوریتم جدیدی ایجاد کرد که الگوریتم گورخر گوگل نام گرفت. این مورد از الگوریتم های گوگل در جهت سر و سامان دادن به وضعیت تجارت الکترونیک طراحی شد.

معرفی الگوریتم گورخر گوگل

الگوریتم گورخر گوگل پس از دو مورد از الگوریتم های گوگل به نام‌های پاندا و پنگوئن معرفی شد. الگوریتم گورخر گوگل به عنوان فیلتری برای فروشگاه‌های اینترنتی فعالیت می‌کند. در این دوره از زندگی تکنولوژیک انسان، نه تنها لزوم وجود فروشگاه‌های اینترنتی، بلکه ضرورت آن نیز کاملاً محسوس است. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بسیاری مشغول به فعالیت هستند و سالانه حجم بالایی از کالاها و خدمات توسط آنان به چرخه در می‌آیند. اما عواملی که مسبب ایجاد نگرانی می‌باشند، در موارد بسیاری سبب عمل محتاطانه‌تر توسط خریداران می‌شوند. عواملی چون اصالت و اعتبار فروشگاه، تقلبی نبودن کالاها، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و موارد بسیار دیگر. الگوریتم گورخر گوگل در والاترین سطح عملکرد خود، به عنوان فیلتری جهت ایجاد اعتماد در مشتری عمل می‌کند. این مورد از الگوریتم های گوگل در جهت شناسایی فروشگاه‌های کلاهبردار و حذف آنان از نتایج جست‌وجوی گوگل پدید آمده است.

هدف و ماموریت الگوریتم گورخر گوگل

الگوریتم گورخر گوگل پس از خلق شدن، به عنوان مامور مخصوص مبارزه با کلاهبرداران اینترنتی معرفی شد! جبهه جنگ اصلی الگوریتم گورخر گوگل در مواجه با افراد سودجویی بود که قصد دزدیدن پول کاربران با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی جعلی را داشتند. تا پیش از معرفی الگوریتم گورخر گوگل، روال رشد کلاهبرداران اینترنتی، با سرعتی زیادی در حال افزایش بود. گوگل نیز با آگاهی از این واقعیت که این روند، ضررهای ناشی از خود را متوجه گوگل خواهد کرد، اقدام به جلوگیری از رشد آن نمود. الگوریتم های گوگل تا پیش از معرفی الگوریتم گورخر، آنچنان که باید در ایجاد و تثبیت تصویری مثبت از گوگل موفق نبودند؛ چرا که کاربران، عامل ضررهای ناشی از کلاهبرداری‌های صورت گرفته را عملکرد ضعیف گوگل می‌دانستند. به همین جهت، نژاد تازه‌نفسی از الگوریتم های گوگل روی کار آمد تا از حقانیت فروشگاه‌های اینترنتی اصیل و هم‌چنین اعتبار خود دفاع کند.

تاثیر الگوریتم گورخر بر سئوی سایت

همانطور که پیش‌تر گفتیم، گورخر در بین سایر الگوریتم های گوگل به عنوان فیلتری سرسخت برای فروشگاه‌های اینترنتی عمل می‌کند. همین امر سبب شده است که سایت‌هایی که بر ضد الگوریتم گورخر گوگل عمل می‌نمایند، سریعاً جریمه های گوگل را شامل شوند. جریمه شدن متوالی یک وب‌سایت در نهایت سبب می‌شود تا در نتایج گوگل، در رتبه‌های پائین‌تر و پا‌ئین‌تر قرار گرفته و در آخر از کل نتایج حذف شود. مشاهده نشدن یک سایت توسط کاربران باعث خواهد شد تا میزان ورود افراد به آن کاهش یافته و در نتیجه احتمال کلاهبرداری نیز کمتر و کمتر شود. منطقی‌ست که صاحبان چنین فروشگاه‌هایی پس از مدتی، اقدام به جمع کردن بساط‌های خود از پیاده‌روهای دنیای وب نمایند. احتمالاً از ابتدای مطالعه این مقاله، متوجه این واقعیت شده‌ایم که سئوی سایت تا چه اندازه در میزان موفقیت کسب‌ و کارهای اینترنتی تاثیرگذار است!

چه سایت‌هایی بر ضد الگوریتم گورخر گوگل عمل می‌کنند؟

این روزها هر کسی که ایده راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به ذهنش خطور کرد، سریعاً یک فروشگاه اینترنتی برای خود دست و پا می‌کند! کسب درآمد اینترنتی می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد. اما عده کمی هستند که می‌توانند در میدان نبردی که بر سر ربودن گوی رقابت سئو است، پیروز به خانه برگردند.

علت این امر مشخص است؛ تنها عده معدودی هستند که کاملاً حرفه‌ای و پایبند به اصول فعالیت می‌کنند. اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، چندین و چند فروشگاه اینترنتی در کشورمان فعال‌اند؛ اما نام چند مورد از آنها را به خاطر می‌آوریم؟

شاید تصور کنیم که این روزها تنها با طراحی سایت حرفه‌ ای، تولید محتوای یونیک با برون‌سپاری آن به یک شرکت تولید محتوا یا تبلیغات گسترده در فضای وب خواهیم توانست به درآمد بالایی در فروش آنلاین رسید. البته که این موارد تا اندازه زیادی تاثیرگذارند؛ اما تنها هم همین‌ها نیستند. موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که عدم آگاهی از آنها، فروشگاه‌تان را به زباله‌دانی جست‌وجوهای خویش روانه خواهد کرد. این ایرادات به قرار زیر هستند:

برنامه‌نویسی وبسایت دارای مشکل باشد!

یکی از خطرناک‌ترین ایراداتی که یک فروشگاه می‌تواند داشته باشد، ضعف در برنامه‌نویسی وبسایت آن است. فروشگاه اینترنتی خوب و بدون ایراد یا باگ، لازم است که از نقطه نظر برنامه‌نویسی درست بوده تا کاربر در هنگام خرید و یا فعالیت‌های دیگر در سایت، با مشکل مواجه نگردد. وجود ایرادات در برنامه‌نویسی وبسایت، سریعاً توسط الگوریتم گورخر گوگل شناسایی می‌گردد.

هویت صاحب سایت مشخص نباشد!

هویت ناشناس، حتی در مواجه با آوای کلمات آن، ترسناک به نظر می‌رسد! مشخص نبودن هویت مدیر یا مدیران فروشگاه‌های اینترنتی، باعث سلب اعتماد از کاربران می‌گردد. به همین منظور، اکیداً توصیه می‌شود که جهت جلوگیری از جریمه شدن توسط الگوریتم گورخر گوگل، حتماً هویت دقیق، آدرس، مشخصات و شماره‌های تماس خود را با کاربران به اشتراک بگذارید.

استفاده از محتوای کپی

محتوا پادشاه است! یک پادشاه کپی شده و تقلبی، می‌تواند تا چه حد خطرناک باشد؟ جواب مشخص است. فروشگاه اینترنتی‌‌ که سفارش تولید محتوا را به کپی کردن محتوا ترجیح دهد، محکوم به لگد شدن توسط گورخر گوگل خواهد بود. لازم است که برای هر محصولی که در سایت قرار می‌گیرد، توضیحات و محتویاتی را به آن اضافه کرد. بهتر است که به جای استفاده از محتوای کپی و جریمه شدن توسط الگوریتم های گوگل، اقدام به تولید محتوای مناسب برای سایت کرد.

عدم لینک سازی استاندارد

لینک سازی یکی از کارهای مهم در بهبود سئو و بهینه سازی سایت می‌باشد. نمی‌توان تنها با اتکا به محتوای باکیفیت، به نتایج بالایی در گوگل دست یافت. بخصوص اگر هدف، رقابت بر سر کلمات پربازدید باشد. به همین منظور علاوه بر استفاده از محتوای استاندارد و تصاویر انحصاری و باکیفیت و ...، لازم است که با استفاده از دانش سئو، لینک‌سازی‌های اصولی و لازم را برای فروشگاه خود انجام دهید. عدم رعایت این موضوع، سبب ایجاد ضربه از طرف الگوریتم گورخر گوگل خواهد شد.

چگونه گورخر گوگل را رام کنیم؟

حال می‌دانیم که گورخر گوگل، نسبت به چه سایت‌هایی حساسیت نشان می‌دهد. اکنون لازم است از این نکته نیز آگاه شویم که چه عواملی می‌توانند تاثیرات مثبت بر الگوریتم گورخر بگذارند؟

واکنش‌گرایی صفحات

پیشرفت تکنولوژیک سبب شد تا صفحات نمایش متنوعی در سایزهای مختلف ایجاد شوند. امروزه افراد با لپ‌تاپ‌ها، گوشی‌ها، تبلت و ... وارد وب‌سایت‌ها می‌شوند. لازم است که سایت خود را در مواجه با صفحات نمایش مختلف، ریسپانسیو یا واکنش‌گرا نمایید. این امر سبب می‌شود تا همواره تصویر خوبی از محتویات سایت به نمایش درآید؛ همچنین که امتیاز مثبتی برای گورخر گوگل نیز به حساب می‌آید.

تولید محتوای تازه و منحصر به فرد

می‌دانیم که گوگل، جست‌وجوگری است که ارزش بسیاری برای محتوا قائل می‌شود. توضیحات مندرج در زیر محصولات فروشگاه‌تان (توضیح هر محصول)، محتوای سایت شما به حساب می‌آید. لازم است که این توضیحات، توسط خودتان یا فردی نوشته شود که از کپی نبودن آن مطمئن باشید. عدم رعایت این نکته سبب خواهد شد که در نتایج گوگل، به رتبه پائین‌تری نزول نمایید.

مشتری مداری فروشگاه های آنلاین

فروشگاه‌های اینترنتی نه تنها لازم است همچون فروشگاه‌های معمولی، مشتری مداری را رعایت نمایند، بلکه ضرورت این امر برای آنان نیز بیشتر احساس می‌شود. با ارائه پاسخ‌های دقیق و درست به سوالات، اعتراضات و انتقادات مشتریان، حصار اعتماد خود را وسعت بیشتری دهید. ایجاد ارتباط مداوم با مشتریان، نقش پررنگی در ایجاد وفاداری در آنها دارد.

ارائه محصولات باکیفیت و پشتیبانی

کیفیت محصولات عرضه‌شده در فروشگاه شما، از اهمیت بالایی برخوردار است. یک بار به مشتری خود محصولی بی‌کیفیت داده و برای همیشه او را از دست دهید. البته کار به همین جا ختم نمی‌شود، چرا که هر مشتری ناراضی می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد تصویری منفی در اذهان افراد بسیاری باشد. برعکس این امر نیز صادق است. ارائه محصولات باکیفیت و خدمات پشتیبانی خوب، به خودی خود می‌تواند باعث گسترش کسب‌وکار و رشد درآمدتان شود.

امانت‌داری

کاربری که به خرید از فروشگاه شما تن می‌دهد، به ناچار اطلاعات خصوصی خود را با شما در میان می‌نهد. شما به عنوان مدیر یک سایت، لازم است که امانت‌دار خوبی باشید. احترام گذاشتن به حریم خصوصی افراد، اصلی‌ترین شرط رشد بیزینس است. در صورتیکه کاربران متوجه سوءاستفاده از اطلاعات‌شان شوند، سریعا آوازه بدنامی شما را به گوش همگان خواهند رساند.

در این مطلب خواندیم که الگوریتم گورخر گوگل چگونه در ایجاد امنیت در عرصه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند. این الگوریتم با ماموریت اختصاصی خود توانسته است افراد بسیاری را از چنگال کلاهبرداران نجات دهد. اگر قصد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارید و اگر در تصمیم خود برای رشد آن جدی هستید، حتماً از حرفه‌ای بودن کار خود مطمئن شوید!

News source

2 August 2020 - 13:08

Tags

  • الگوریتم_های_گوگل

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score