اصول تبلیغات در اینستاگرام

اصول تبلیغات در اینستاگرام و آشنایی با نحوه تبلیغات موثر اینستاگرام برای افرادی که قصد تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و انجام دیجیتال مارکتینگ از این طریق را دارند، الزامی است.

در ابتدای تاسیس این شبکه مجازی بسیاری از کاربران بر این باور بودند که تبلیغات موثر اینستاگرام حتی در صورت رعایت اصول تبلیغات در اینستاگرام به اندازه‌ی سایر شبکه های مجازی بازخورد ندارد؛ بنابراین، از طریق مدیریت محتوای وب سایت و رعایت قوانین سئو برای نمایش در موتورهای جستجو، تبلیغات در فیس بوک، LinkedIn، توییتر و حتی برخی از سایت های اجتماعی مربوط به صنایع مربوطه اقدام می‌کردند.

در آن زمان برای بسیاری از کسب و کارها تبلیغات موثر اینستاگرام حتی در کمپین های بازاریابی اینترنتی نیز جایی نداشت و صاحبین مشاغل هنگام سفارش تولید محتوا اینستاگرام را نادیده میگرفتند.

اما با گذشت زمان و با قدرت گرفتن این شبکه بسیاری از بازاریابان به این نتیجه رسیدند که دیگر نمیتوانیم این شبکه را نادیده بگیریم! در حالی که اینستاگرام ممکن است نسبت به سایر شبکه های مجازی، جوانتر و با تعداد کاربران کمتری باشد، اما بازخورد تبلیغات آن بسیار بیشتر از سایر همنوعانش است.

امروز اینستاگرام 800 میلیون کاربر فعال دارد و آمار رشد سریع آن از سال 2013 بسیار شگفت انگیز است.

اصول تبلیغات در اینستاگرام

در ابتدا انجام تبلیغات موثر اینستاگرام و رعایت اصول تبلیغات در اینستاگرام ممکن است پیچیده به نظر برسد.

خبر خوب این است که اگر شما در فیسبوک تبلیغ می‌کنید، چیز زیادی برای یادگیری وجود ندارد. در واقع، تبلیغات اینستاگرام را می‌توان از طریق فیسبوک نیز مدیریت کرد.

اگر شما در فیسبوک تبلیغ نمی‌کنید، باز هم جای نگرانی وجود ندارد و با آگاهی از اصول تبلیغات در اینستاگرام میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

اهداف خود را تعریف کنید!

قبل از اینکه شروع کنید، مهم است که اهداف کمپین تبلیغاتی خود را دقیق در نظر بگیرید. شاید بخواهید مخاطبان خود را افزایش دهید یا آنلاین برندینگ انجام دهید.

شاید شما می‌خواهید ترافیک سایت یا فروشگاه آنلاین خود را افزایش دهید یا شاید میخواهید محصولات خاصی را تبلیغ کنید، فروش را افزایش دهید یا دانلود برنامه های موبایل را زیاد کنید.

اینستاگرام عمدتا یک رسانه همراه است و بر روی گوشی موبایل استفاده میشود، بنابراین، مطمئن شوید که این موضوع را نیز در نظر خواهید داشت.

مخاطبین خود را تعیین کنید!

انتخاب مخاطبان مناسب و حفظ محتوای مربوط به آن مخاطب کلید اجرای تبلیغات موثر اینستاگرام است.

برای مثال، اگر شما یک خرده فروش هستید که متخصص در لباس زمستانی مردان است، مخاطب هدف خود را مردان و زنان بین 18 تا 65 سال که ساکن ایران هستند، انتخاب نمی‌کنید.

انتخاب چنین مخاطب گسترده‌ای اغلب منجر به کاهش تعامل و نرخ کلیک می‌شود و حتی ممکن است تاثیر برعکس داشته باشد.

تصویر درست را انتخاب کنید!

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است؛ بنابراین یکی از مهمترین اصول تبلیغات در اینستاگرام که باید به‌خاطر داشته باشید، انتخاب تصاویر مناسب است.

عکاسی تبلیغاتی و کمک گرفتن از متخصصین تولید محتوای بصری میتواند برای انجام تبلیغات موثر اینستاگرام به شما کمک کند.

انتخاب عکس های با کیفیت، خلاقانه و مرتبط، استفاده از اینفوگرافیک های متنوع با تناسب نسبت به موضوع مورد بحث، تولید فیلم و انیمیشن های کوتاه همگی در موفقیت شما نقش کلیدی ایفا می‌کنند.

نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید!

هنگامی که تبلیغات را شروع کردید، ارائه گزارشات مربوط به تعامل و بازخورد را نیز شروع کنید.

با نظارت بر این گزارشات می‌توانید از میزان تعامل با مخاطب، درصد فروش بر اساس هر کمپین و میزان جذب مشتریان بالقوه را اندازه گیری کنید و سپس براساس آن استراتژی بازاریابی خود را تقویت کنید.

به یاد داشته باشید، بازخورد تبلیغ شما فقط در مورد تولید و فروش نیست؛ بلکه در مورد برقراری ارتباط موثر و نگهداری مشتری است.

News source

2 August 2020 - 13:08

Tags

  • تبلیغات_حرفه_ای_اینستاگرام
  • تبلیغات_ارزان_در_اینستاگرام
  • تعرفه_تبلیغات_در_اینستاگرام
  • روش_های_تبلیغات_موثر_در_اینستاگرام

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score