مقایسه سئو و تبلیغ گوگل

مقایسه سئو و تبلیغ گوگل و اطلاع از تفاوت‌های این دو روش برای تعیین استراتژی تبلیغاتی مجموعه‌های گوناگون امری ضروری خواهد بود.

تبلیغات در گوگل ادوردز و بهره‌مندی از قوانین سئو جزء جدایی ناپذیر دیجیتال مارکتینگ بوده و در هنگام برنامه‌ریزی کمپین‌های تبلیغاتی این دو مورد میبایست در نظر گرفته شوند.

در مقایسه سئو و تبلیغ گوگل برخی شباهت‌ها و برخی تفاوت‌ها وجود دارد که در بسیاری از موارد نیز این دو روش مکمل یکدیگر بوده و با توجه به اهداف بازاریابی اینترنتی می‌بایست در کنار هم مورد استفاده قرار داده شوند.

پیش از مقایسه سئو و تبلیغ گوگل می‌بایست اندکی مفاهیم کلی هریک از این روش‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل ادوردز در حقیقت به پلتفرمی گفته می‌شود که توسط شرکت گوگل برای نمایش صفحات وب در نتیجه‌ی جستجوی کلمات کلیدی توسط کاربران نمایش داده خواهد شد.

تبلیغات در گوگل ادوردز بر پایه انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با هر کسب و کار می‌باشد.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی و استفاده از آنان برای دریافت رتبه بالاتر از گوگل را می‌توانید در مقاله آموزش گوگل ادوردز مطالعه نمایید.

پرداخت هزینه تبلیغ در گوگل

هزینه تبلیغ در گوگل را به 2 روش می‌توانید پرداخت نمایید.

در این روش، شرکت گوگل بابت نمایش تبلیغ شما هزینه‌ای را دریافت نخواهد نمود؛ بلکه در ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغ شما انجام می‌شود، هزینه دریافت خواهد نمود.

  • CPM یا Cost Per Thousand

در این روش گوگل بابت نمایش تبلیغ شما به کاربران، هزینه دریافت می‌نماید و معنی لغوی CPM یعنی "هزینه در ازای هر هزار بار نمایش تبلیغ" شما میباشد.

قوانین سئو و بهینه سازی وب سایت

با استفاده از قوانین سئو، وب سایت شما توسط موتورهای جستجو همانند گوگل، یاهو، بینگ و ... به راحتی شناخته خواهد شد و مخاطبان را به خود جذب خواهد نمود.

در نظر داشته باشید جهت دریافت رتبه بالا توسط موتورهای جستجو از طریق قوانین سئو، می‌بایست با تمرکز بر کلیدواژه‌های مرتبط با کسب و کار خود به صورت دوره‌ای اخبار و مقالات خود را منتشر نمایید و وب سایتی پویا داشته باشید.

لذا علاوه بر رعایت قوانین سئو در محتوای وب سایت خود، نیاز به صرف زمان، برای تحقق نتیجه‌ی دلخواه خود خواهید داشت.

مقایسه سئو و تبلیغ گوگل

1- با تبلیغات در گوگل ادوردز وب سایت شما در کوتاه‌ترین زمان، در بالاترین جایگاه در موتور جستجوی گوگل نمایش داده خواهد شد. این در حالی است که با استفاده از قوانین سئو، زمان طولانی را جهت بالابردن رتبه سایت میبایست صرف نمایید.

2- گوگل ادوردز معمولا برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا که می‌بایست در مدت زمان کوتاهی در دنیای تجارت دیده شده و به مقاصد خود دست یابند، بسیار مناسب و اثربخش خواهد بود.

3- هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز نسبت به محتوا سازی و سئو بالاتر می‌باشد.

4- علی رغم زمان‌بر بودن تاثیر سئو و محتواسازی در رتبه وب سایت، این روش نتایج مثبتی از لحاظ بالاتر بردن کیفیت وب سایت و جذب مخاطبین بالقوه خواهد داشت.

در نظر داشته باشید هنگامی که می‌خواهید وب سایت خود را به گوگل ادز مجهز کنید، قبل از هر چیز باید سایت شما به لحاظ اصول سئو (SEO) کامل باشد.

3 ابزار کلیدی در جذب مشتری

با توجه به توضیحات ارائه شده، در ابتدای مسیر بازاریابی اینترنتی، گوگل ادوردز، انتخابی بسیار هوشمندانه خواهد بود؛

به موازات تبلیغات در گوگل، سئو وب سایت خود را نیز تقویت نمایید و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی طیف گسترده‌ای از مخاطبان را نیز جذب کنید.

کلام آخر

با مقایسه سئو و تبلیغ گوگل درمیابیم این دو ابزار به هیچ عنوان رقیب یکدیگر نبوده و در صورتی که به صورت هدفمند از هر دو آنان استفاده شود، نتایج چشمگیری به‌همراه خواهند داشت، با این تفاوت که سئو نیازمند زمان بیشتر برای نتیجه‌گیری است اما گوگل ادز در مودت زمان کوتاهتری، بازخورد خواهد داشت.

در ابتدا تبلیغ در گوگل جرقه‌ای در بازاریابی، برای کسب و کار شما ایجاد خواهد نمود و محتوا سازی نیز به صورت ارگانیک نتایج ماندگار و طولانی مدت در موفقیت وب سایت شما ایجاد خواهد کرد.

News source

2 August 2020 - 13:08

Tags

  • تبلیغات_گوگل_برای_سایت
  • تبلیغات_کلیکی

User Review

Total Score

No Comment Post yet

Submit Comment

Your Score